blog

1 grudnia 2018

TORBA EKOLOGICZNA NA ŚWIĘTA

Torba ekologiczna na Święta jak znalazł!

Torba świąteczna i do tego jeszcze torba ekologiczna z nadrukiem? Czemu nie? Święta, to szczególny okres w roku, a zwłaszcza Święta Bożego Narodzenia. Wszak szał zakupów zaczyna się niemal od początku grudnia, a prezentów nigdy dosyć. Jak zwykle jest problem w co je pakować.

Najczęściej wybieramy popularne torby świąteczne, które są kolorowe i stanowią odpowiednią oprawę do zawartości. Uwielbiamy dostawać prezenty, ale przecież dawanie upominków, zwłaszcza najbliższym, ukochanym osobom jest równie miłe.

Oczywiście, nie zawsze udaje się „wtłoczyć” nasz wybrany gadżet, zwłaszcza w nietypowych rozmiarach, do papierowej, dość sztywnej jednak, torby. Nie wiem, jak Ci się udaje pakowanie. Sam muszę przyznać, że nie przepadam za tą czynnością, a już najgorzej wypada zawijanie w papier świąteczny. Zawsze mi się coś sklei, albo podrze, w związku z tym na czynności, które z założenia powinny być przyjemne, muszę przeznaczyć znacznie więcej czasu niż planowałem. Ale kiedy już uda się wszystko posegregować, opisać i posklejać, to eleganckie paczki trzeba jeszcze w czymś przenieść. I tu z pomocą przychodzą mocne, wcale nie papierowe, ale właśnie torby ekologiczne z polipropylenu. Tutaj nic nie ma się prawa urwać i prezenty w pełni bezpiecznie docierają w miejsce przeznaczenia, czyli najczęściej pod choinkę u rodziny czy znajomych.

Czy torba ekologiczna może zastąpić świąteczne torby z papieru?

Dobre pytanie. No, bo przecież przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, a my już przywiązaliśmy się do tradycyjnego sposobu pakowania, czyż nie? Do tego dochodzi jeszcze czynnik estetyczny, bo te z papieru są przeważnie błyszczące, wystarczająco sztywne, ładnie wykończone, z dużą liczbą wzorów itd, itp…

Zgoda. Nie zawsze mamy odpowiednich gabarytów prezent i z pewnością torebek świątecznych uniknąć się nie da. Zresztą przecież nie o to chodzi. Różnorodność jest dobra. Chociaż konia z rzędem temu, komu się pod choinką nie powtórzył ani jeden wzór torby, czy papieru świątecznego. W końcu ich liczba jest także skończona. Jednak czasem warto skorzystać z możliwości użycia torby ekologicznej z nadrukiem. Zarzut, że ona nie będzie tak ładna, a do tego przecież torby z polipropylenu nie mają tej sztywności, która sprawia, że stoją pionowo i nic się nie „odwija” itd, jest nie trafiony! Dlaczego?

To Ty zdecydujesz jaki wzór znajdzie się na Twojej torbie eko z własnym nadrukiem – innymi słowy, jeśli projekt będzie atrakcyjny, a kolor i fason torby odpowiednio dobrany, efekt może być zupełnie niezwykły. Ponadto, na przykład torby ekologiczne z pp tkanego mogą być wystarczająco sztywne. Inne także, ponieważ to kwestia gramatury materiału.

Czekamy zatem na interesujące propozycje nadruków na torbach ekologicznych i do dzieła!