blog

29 czerwca 2019

TORBY Z NADRUKIEM CZY BEZ NADRUKU?

Czy torby eko z nadrukiem są dobrym rozwiązaniem?

Sam często używam różnych toreb i zauważyłem pewną prawidłowość. Torby z nadrukiem są zdecydowanie bardziej popularne. Może nic odkrywczego w tym stwierdzeniu by nie było, w końcu niemal każda, nie tylko ekologiczna torba, ma przynajmniej logo producenta. Owszem, zdarza się, że to logo jest ukryte gdzieś na spodzie, albo niewielkie, ale nie licząc zwykłych foliówek, przeważnie coś takiego występuje.

Można zapytać, no i co z tego wynika? A jednak! Warto zwrócić uwagę na fakt, że na przykład facet z popularną „reklamówką” wygląda przeważnie dość śmiesznie. Jakoś tak dziwnie… Zdecydowanie lepiej z jakąś torbą przewieszoną przez ramię, plecakiem, czy aktówką. Przyzwyczailiśmy się, że foliówki są dopuszczalne, kiedy ktoś obładowany wraca z rynku czy ze sklepu. A że często zakupy produktów spożywczych są domeną kobiet, to jakoś nie przywiązujemy dużej wagi do tego w czym je noszą. I tutaj jest też pewna pułapka. Okazuje się, że o ile kilka, a nawet kilkanaście przezroczystych foliówek nie robi na nikim szczególnego wrażenia (a powinno, choćby ze względu na ekologię właśnie), to już torby z nadrukiem, owszem. Dlaczego?

Eko torba z nadrukiem, ale jakim?

Często zdarza się, że musimy przejechać z reklamówką przez całe miasto, albo udać się gdzieś do znajomych, czy do pracy. Wiele osób łapie to, co akurat ma pod ręką, byle było przydatne do pakowania. Ale nie każdy wyjdzie z domu z foliówką dowolnej firmy. Co to, to nie!

– No coś Ty? – mówi mąż do swojej połowicy – Chcesz, żeby się ze mnie śmiali? Z logo najtańszego sklepu w mieście będę się obnosił?

I to jest właśnie ten moment, o którym warto napisać kilka słów. Zwykle jest tak, że logo jednak ma znaczenie. Można opowiadać różne rzeczy, ale przecież, jeśli lubimy pokazać się w dobrym ciuchu, czy z drogim gadżetem, telefonem, tabletem etc, to w jakimś stopniu dotyczy to również toreb. I nie tylko torby ekologicznej ze sztucznej skóry na przykład, albo eko torby na ramię z logo słynnego producenta, ale także tej prostej, zwykłej foliówki. Dlatego dyskusja typu:

– Do biura, to mogę pójść kochanie z reklamówką Almy, ale na pewno nie z reklamą jakiejś popularnej „sieciówki”, bo to nie uchodzi…

albo

– No, jak możesz pakować to ciasto w foliówkę tej ….

i tutaj pada nazwa nielubianego sklepu. Możliwe, że nie miałeś do czynienia nigdy z podobną sytuacją, to gratuluję. Jednak, jeśli jakąś tam wagę do opakowań, prócz ich funkcji użytkowej, jednak przywiązujesz, z powodzeniem można to pogodzić.

W sumie, to bardzo proste. Jeśli mamy wybór, czemu nie użyć ekologicznej torby reklamowej z polipropylenu? Oczywiście, torby z nadrukiem! Nawet więcej – torby z eleganckim nadrukiem!

Elegancki nadruk na torbach, to znaczy jaki? Można dyskutować, choć o gustach ponoć lepiej właśnie od dyskusji się powstrzymać. Niektórzy wolą torbę z nadrukiem „minimalistycznym”, a więc logo plus ewentualnie jakiś neutralny rysunek, najlepiej nic szczególnego nie mówiący. Taki nadruk na torbie, żeby był, ale jakby go nie było… Inni z kolei wolą coś w jaskrawych barwach i reklamą widoczną już z ponad dwustu metrów. Dogodzić trudno?

I tutaj dochodzimy do sedna:

Importer toreb ekologicznych czy producent toreb eko, może coś sensownego zaproponować!

Dlatego proponujemy naszym klientom różne możliwości zadruku torby ekologicznej. Nadruk jednostronny na torbie wygląda często bardziej „szlachetnie” niż kakofonia barw czy napisów. Ale przecież czasem jest to niezbędne. Jeżeli torba reklamowa jest swego rodzaju „dokumentem” czy pamiątką, gadżetem z jakiejś imprezy, eventu, festiwalu albo konferencji, to nie zawsze mamy całkowity wpływ na to co, co się na niej znajdzie. Bywa, że projekt został już przyjęty znacznie wcześniej i wówczas jedyne, co można zrobić, to go nadrukować na torbie polipropylenowej i tyle.

Tym nie mniej, jeśli Klient zwraca się do nas z pytaniem, a nie ma jeszcze konkretnego projektu, możemy go też wykonać czy zaproponować. Generalnie chodzi o to, że producent toreb ekologicznych ma przeważnie wpływ nieco większy na to, co wyprodukuje, niż importer toreb reklamowych bardziej czy mniej z ekologią związanych. Tym nie mniej jakiś wpływ jednak jest, a ewentualne sugestie Klienta mogą być przydatne.

Jeśli masz zatem pomysł projektu swojej torby ekologicznej z nadrukiem, prześlij go nam. Być może nawiążemy owocną współpracę.